Dansçının tefini 7 saniyede fark edebilirsen gerçek bir dehasın demektir!

Dansçının tefinin nerede olduğunu bulmanız için hazırlanan bu görsel zeka testi, zihin egzersizi yapmanıza yardımcı bir araçtır. Zihin egzersizi yapmak ne kadar sizi eğlendirse de ileriki yıllarda oluşabilecek hafıza problemlerinin önüne geçmek için de idealdir.

Zihni uyanık tutarak çalışmasını sağlayan zeka testleri, gözlem yeteneklerinizi de büyük ölçüde sınar. Dansçının tefinin nerede olduğunu bulmanız için hazırlanan bu zeka testi de bunun en büyük örneklerinden bir tanesidir.

DANSÇININ TEFİ NEREDE?İlk bakışta kolay gibi görünen ancak detaylı gözlem isteyen bir resim ile karşı karşıyayız. Dans eden bir kadının tefe ihtiyacı var ama tefini nereye koyduğunu bilmiyor. Sizden ricamız bize yardımcı olmanız ve dansçının tefinin nerede olduğunu bulmanız.

Dansçının tefinin nerede olduğunu bulmak içinde sadece 7 saniye süreniz var. Biraz daha dikkatli bakarsanız aradığınız nesneyi gözünüzün önünde bulabilirsiniz. Kaç saniyede dansçının tefinin nerede olduğunu bulduğunuzu aklınızda tutun ve arkadaşlarınız ile kendiniz kıyaslayın.

DANSÇININ TEFİNİN YERİ

Bu zeka testinde zaman kısıtlaması olduğunu unutmayın. Tek seferde 7 saniye içerisinde dansçının tefinin nerede olduğunu bulabilen okuyucularımızı tebrik ederiz. Siz gerçekten birer görsel dehasınız! Kendinizi övmekten asla çekinmemelisiniz.

Ancak dansçının tefinin nerede olduğunu hâlâ arıyorsanız size bir ipucu verelim. Görüntünün tam merkezine odaklanın ve alışılagelmişin dışında düşünün. Çok fazla süreniz yok hemen bulmaya çalışın. Eğer halen daha bulamadıysanız o zaman dansçının tefinin nerede olduğunu gösteren çözüm görseline geçelim.

İşte dansçının tefinin nerede olduğu;Tef, dansçının elbisesinin kemerinin içinde gizliydi. Tasarımcı arka planın rengini de tefe uygun seçerek işleri biraz daha zorlaştırmış.

Beyninizi geliştirecek, gözlerinize antrenman yaptıracak zeka testlerinin daha fazlasını arıyorsanız neden spor ekipmanları arasında kaç tane top olduğunu ya da ofis eşyaları dağınıklığında arada kaybolan kitabı bulmaya çalışmıyorsun?

Dansçının tefinin nerede olduğunu bulabildiniz mi? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x